NOVI index formular

Vase Ime:
Vas Email:
Vas tel. ili Skype. Vase pitanje u vezi interneta je:

Postujemo Vasu privatnost - Autorska prava zaštićena pod uslovima Creative Commons 3.0 licence

pretrazivac

NESTO POSEBNO

NESTO POSEBNO 1

понедељак, 24. новембар 2008.

Saradnja LG-a i Microsofta


Memorandum o saradnji i razumevanju u oblasti mobilne telefonije između kompanija LG i Microsoft potpisan je u Seulu.

Memorandum su potpisali Stiv Bolmer, izvršni direktor kompanije Microsoft, i Jang Nam, potpredsednik i izvršni direktor LG Electronicsa.

Potpisivanje ovog ugovora deo je strategije kompanije LG o zauzimanju vodeće pozicije u proizvodnji pametnih mobilnih telefona.

Po rečima potpredsednika te kompanije ovo partnerstvo rezulturaće kompjuterizacijom industrije mobilnih telefona i obezbediće pionirsku ulogu dvema kompanijama u pomenutoj oblasti.

2 коментара:

Photo galery је рекао...

Moonlight beta verzija

Obeležavajući dvogodišnjicu trajanja njihovog zajedničkog rada, kompanije Microsoft i Novell su u toku ove nedelje najavile nastupajuću dostupnost beta verzije Moonlight-a, koja Microsoft Silverlight tehnologiju bogatih internet aplikacija prebacuje na Linux, kao i generalno predstavljanje Advanced Management Pack za Suse Linux Enterprise za Microsoft System Center Operations Manager 2007 R2. Dve kompanije su se takođe složile da ne tuže jedna drugu u pogledu problematičnih pitanja vezanih za intelektualnu svojinu budući da je bilo protesta da će na taj način biti potvrđene tvrdnje da Linux krši patente Microsoft-a.

Stefa012 је рекао...

Intel, Cisco, Sun pomažu razvoj superkompjutera za laboratoriju oružja


Američka nacionalna laboratorija Lorens Livermor (Lawrence Livermore National Laboratory, LLNL) objavila je 18. novembra da će šest kompanija iz silicijumske doline ući u poslovni tim koji će joj pomoći da razvije novu vrstu superkompjutera duplo bržeg od njenog trenutno najbržeg superkomjutera.

Kompanije Intel, Sun Microsystems, Cisco Systems, LSI, Mellanox Technologies i Super Micro Computer radiće na projektu Hiperion (Hyperion) čiji je cilj da se ispita isplativost izgradnje superkompjutera koji će biti kadar da računa brzinom jednog petaflopsa (hiljadu biliona operacija u sekundi). To bi bilo dvaput brže od najbržeg kojim laboratorija trenutno raspolaže – IBM-ovog superkompjutera Plavi gen L (Blue Gene/L).

Iako navedene kompanije neće i izgraditi taj superkompjuter, one će proučiti tehnologije koje će omogućiti da se oko 2011. napravi jedan primerak.

Rukovodioci laboratorije žele da novim superkompjuterom simuliraju eksplozione mogućnosti nacionalnog nuklearnog arsenala, da ih ne bi ispitivali detoniranjem. Premda postojeći kompjuteri ove laboratorije već izvode ovakve simulacije, kompjuter čija bi brzina bila jedan petaflops omogućio bi naučnicima da dobiju još detaljnije podatke za proučavanje.

Superkompjuteri koji rade brzinom jednog petaflopsa i više već su instalirani u nacionalnim laboratorijama američkog ministarstva energetike (U.S. Energy Department) Los Alamos u Nju Meksiku i Ouk ridž (Oak Ridge) u Tenesiju.

U novembru je superkompjuter laboratorije u Los Alamosu (plaćen 133 miliona dolara) – poznat pod imenom Ptica Trkačica (Roadrunner) – proglašen najbržim na svetu zahvaljujući dostignutoj brzini od 1,059 petaflopsa. Napravio ga je IBM koristeći procesore kalifornijske kompanije Advanced Micro Devices.

Rukovodioci laboratorije Lorens Livermor nadaju se da će superkompjuter koji žele da razviju biti jeftiniji i jednostavniji za korišćenje od postojećih mašina.

Na projektu Hiperion pored navedenih kompanija radiće još i Dell, QLogic, RedHat i Direct Data Network. S druge strane Intel takođe pomaže i Nasi da razvije superkompjuter brzine jednog peatflopsa.

Reklamirajte svoj sajt potpuno BESPLATNO